Slovo starosty 22.12.2020

starosta informuje

V Novém Vestci dne 22.12.2020

Vážení spoluobčané, sousedé a přátelé,

v každém z nás vyvolávají vánoce jiné kouzlo, pro každého z nás znamenají něco jiného. Ale jedno mají vánoce v srdcích nás všech společné. Jsou to svátky plné toužebného očekávání a splněných přání. Pro naše nejmenší přání dárků, pro nás starší pak přání vidět se s přáteli, s nimiž se vídáme zřídka, ať už z jakéhokoli důvodu.

V tomto svátečním čase si však najděme i tolik vzácnou chvilku pro sebe a zhodnoťme letošní složitý rok, který byl i v naší malé obci poznamenán mnoha nepříjemnými událostmi. Byla to však výzva, v které se ukázalo, že sousedská sounáležitost je stále v naší obci živá a díky tomu i nejopuštěnější duše zahřál plamínek naděje, že přece jen nejsou všem lhostejní a někomu na nich záleží.

Ne všechny události v tomto roce v obci byly vždy pozitivní. Povedlo se zrekonstruovat střechu obecního úřadu, ale během práce došlo k zatečení a k částečnému zničení kulturního sálu. Ale vše zlé je k něčemu dobré. Rozmary přírody významně urychlily rozhodnutí o rekonstrukci zbytku budovy, zejména kulturního sálu a příslušenství. Velmi se těším, až Vás  budu moci přivítat v novém, moderním kulturním sálu. Situaci nahrává i fakt, že v této době je díky pandemii většina kulturních akcí nerealizovatelná. Ale dost bilancování.

Dovolte mi, abych využil těchto výjimečných svátečních dnů a popřál Vám jménem obecního úřadu příjemné prožití vánočních dnů plných úcty, harmonie a porozumění se svými nejbližšími. Současně Vám i Vašim blízkým přeji pevné zdraví, hodně štěstí a pracovních i osobních úspěchů v novém roce.

Jiří Lubert – starosta obce

Datum vložení: 22. 12. 2020 0:00